Jak działa Warticon (Wartec)

June 20, 2013 | By More

 

WarticonWarticon jest to lek stosowany do leczenia kłykcin kończystych, zmniejsza brodawki już w parę dni, aż do całkowitego ich zniknięcia.
Warticon atakuje jądro komórki kłykciny, zapobiegając jej rozmnażaniu; brodawki obumierają i są zastępowane zdrowymi komórkami skóry.

  • Roztwór należy wmasować bezpośrednio na zainfekowaną powierzchnię
  • Lek atakuje jądra komórek kłykcin przez co zapobiega ich namnażaniu
  • Substancja czynna leku to padofilotoksyna
  • Dostępny jest w formie kremu lub roztworu
  • Stosowany do leczenia kłykcin kończastych, których  pierwszym jest pojawienie się skóro-podobnych grudek w okolicy narządów płciowych. U kobiet brodawki zazwyczaj  pojawią się wokół pochwy, na wargach sromowych, zaś u mężczyzn kłykciny kończyste pojawiają się na prąciu, często na lub pod napletkiem. W wyglądzie kłykciny mogą być małe lub duże, szorstkie lub gładkie. Są bezbolesne, choć niektórzy pacjenci doświadczają swędzenia i pieczenia. Brodawki mogą czasem pojawić się wewnętrznie, co może oznaczać że objawy kłykcin kończystych mogą przez długi okres czasu pozostać niezauważone.

 

Jak należy stosować Warticon

Warticon jest lekiem do stosowania miejscowego, który już w ciągu kilku tygodni zwalcza kłykciny kończyste. W przeciwieństwie  do leku Aldara, stosowanie Warticonu jest znacznie prostsze i nie wymaga zmywania leku ze skóry po upływie określonego czasu. Aktywnym składnikiem leku Warticon jest podofilotoksyna, która bardzo szybko przenika do komórek zmian kończystych i „zatruwa” ich jądro. Brodawki na miejscach intymnych utrzymują się za sprawą stałego rozmnażania się zainfekowanych komórek, zaś podofilotoksyna  podział tych chorych  komórek hamuje. Dzięki leczeniu kłykciny wymierają, a na ich miejscu tworzy się zdrowa skóra. Lek w formie roztworu należy nanosić na zainfekowane miejsca, które powinny być uprzednio umyte i osuszone. Stosuje się go miejscowo na obszarze występowania kłykcin wmasowując w te miejsca roztwór. Zarówno krem jak i roztwór należy stosować dwa razy dziennie przez trzy następujące po sobie dni. Kurację należy powtórzyć w następnym tygodniu. Jeżeli kłykcina nie zejdzie, kurację należy powtarzać tydzień po tygodniu, aż do wyleczenia.

Kto może stosować Warticon

Warticon stosować może większość dorosłych osób chorujących na kłykciny kończyste. Jest to lek do stosowania zewnętrznego na brodawki miejsc intymnych. Jeśli problemem są brodawki dużych rozmiarów lub zlokalizowane są w układzie moczowym wówczas konieczna może być bardziej specjalistyczna terapia.

Kto nie powinien stosować leku?

Warticonu  nie powinny stosować kobiety, które są w ciąży lub karmią piersią. W takim wypadku lekarz powinien zalecić inny rodzaj leczenia. Warticon nie jest także odpowiedni dla osób uczulonych na jego aktywny składnik czyli podofilotoksynę.

Efekty uboczne

Prawdopodobieństwo, że w czasie stosowania Warticonu wystąpią niepożądane objawy jest niewielkie, jednak  jeżeli do nich dojdzie to zwykle szybko ustępują. Do najczęstszych skutków ubocznych zalicza się owrzodzenie, stan zapalny lub podrażnienie występujące w miejscu stosowania leku. Gdyby takie objawy nasilały się i były niepokojące lub pojawiła się reakcja alergiczna, zaleca się niezwłoczną konsultację z lekarzem.

Jak zakupić Warticon w naszym serwisie

Na stronach naszego serwisu  można bezpiecznie i dyskretnie zakupić Warticonu drogą internetową. Przy składaniu zamówienia, każdy pacjent wypełnia krótki i poufny formularz konsultacji medycznej, który jest przesyłany prosto do naszych lekarzy. Na podstawie formularza konsultacji jeden z naszych lekarzy sprawdzi, czy środek może być bezpiecznie stosowany przez danego pacjenta i czy jest to odpowiedni lek na kłykciny w jego przypadku.

Kup Warticon bez recepty:

Podstawą do wypisania recepty są informacje medyczne, podane podczas konsultacji na żywo. Jeżeli lekarz nie będzie miał żadnych przeciwwskazań, tabletki zostaną dostarczone w przeciągu 24-48 godzin. Przyjmujemy płatności wszystkimi głównymi kartami płatniczymi.

 

 

Category: leki na choroby weneryczne