Jakie leki na ureaplasmę

June 20, 2013 | By More

Ureaplasma urealyticum to bakteria, odpowiedzialna za infekcję narządów płciowych. Szacuje się, że jest obecna nawet u 70 procent kobiet i mężczyzn. Chociaż ureaplasma przenosi się głównie w trakcie stosunku seksualnego, często nie jest kwalifikowana jako choroba przenoszona drogą płciową. Jest zakaźna gdyż przenosi się także poprzez krew, ślinę, igły, a nawet powietrze, dlatego nawet prezerwatywa nie zabezpiecza przed infekcją, choć znacznie zmniejsza ryzyko. Po zarażeniu, wiele osób nie obserwuje u siebie żadnych objawów i może w ogóle nie zdawać sobie sprawy z obecności zakażenia.

Czym jest Azytromycyna

Na naszej stronie znajdziecie Państwo dwie metody leczenia ureaplasma urealyticum: lekiem Azytromycyna lub Doksycykliną. W obu przypadkach jest to kuracja antybiotykowa, która ma klinicznie dowiedzioną skutecznością w leczeniu infekcji.

Azithromycin to:

  • Antybiotyk makrolidowy którego zadaniem jest zwalczanie  bakteryjne choroby weneryczne
  • Leczy chlamydię w kuracji 5-dniowej
  • Zapalenie cewki moczowej, mycoplasma i ureaplasma leczone są jednorazową dawką
  • leczenie rzeżączki odbywa się za pomocą jednej dawki  1000mg połączonej z dawką Cefiksymu

Jak działa Azytromycyna (Azithromycin)

Azytromycyna to lek  hamujący rozwój bakterii, przez co umożliwia  organizmowi ich całkowite zwalczenie. Lek przenika  również do komórek bakteryjnych i oddziałuje  na funkcję ich wewnętrznego peptydu oraz produkcję białka, chroniąc zdrowe komórki przez zniszczeniem.
Kto nie powinien przyjmować leku

Pomimo iż azytromycyna jest lekiem ogólnie bezpiecznym w zwalczaniu infekcji przenoszonych drogą płciową, w przypadku niektórych schorzeń, do których należą choroby wątroby, choroby nerek, miastenia, arytmie serca, czy zespół długiego QT, należy unikać jego stosowania. Preparatu nie powinny również przyjmować kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Ponieważ Azithromycin może wchodzić w reakcję z niektórymi lekami, podczas konsultacji medycznej, należy poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych preparatach ziołowych oraz lekach sprzedawanych na receptę i bez recepty.

Co to jest doksycyklina

Doksycyklina (doxycyclinum) to antybiotyk używany do leczenia wielu bakteryjnych infekcji a także chorób wenerycznych.
Antybiotyk spowalnia namnażanie się bakterii lub pasożytów w organizmie, co pozwala systemowi immunologicznemu skutecznie zwalczyć infekcję, chroni też zdrowe komórki przed zaatakowaniem.

Tak jak przy innych antybiotykach, w trakcie przyjmowania azytromycyny i doksycykliny  pamiętajmy żeby unikać spożywania alkoholu oraz przez przynajmniej 48 godzin po zaprzestania używania leku. Należy również odczekać przynajmniej dwa tygodnie przed wykonaniem kolejnego badania na choroby przenoszone drogą płciową, aby mieć pewność, że antybiotyk zwalczył chorobę, a wynik nie będzie sfałszowany poziomem Metronidazolu w organizmie.

Jak zakupić leki na ureaplazmę bez recepty za pośrednictwem internetu.

Na stronach naszego serwisu  można bezpiecznie i dyskretnie zakupić leki drogą internetową. Przy składaniu zamówienia, każdy pacjent wypełnia krótki i poufny formularz konsultacji medycznej, który jest przesyłany prosto do naszych lekarzy. Na podstawie formularza konsultacji jeden z naszych lekarzy sprawdzi, czy środek może być bezpiecznie stosowany przez danego pacjenta i czy jest to odpowiedni lek na kłykciny w jego przypadku.

 

Category: choroby