Jakie leki na rzęsistkowicę

June 20, 2013 | By More

Rzęsistkowice  wywołuje rzęsistek pochwowy- pierwotniak pasożytujący w drogach moczowo-płciowych człowieka. Rzęsistkowica przenoszona jest drogą płciową. Najczęściej występuje u aktywnych seksualnie kobiet, ale infekcje rzęsistkiem zdarzają się także wśród mężczyzn. Pasożyt swoim rozmiarem zbliżony jest do białej krwinki, przechodzi on przez tkanki pochwy i cewki moczowej powodując ich  bolesne owrzodzenie.

Rzęsistkowica występuje dość rzadko i może być trudna do zdiagnozowania, ponieważ wszystkie jej objawy przypominają symptomy innych chorób przenoszonych drogą płciową. Natomiast samo leczenie z rzęsistka jest łatwe i skuteczne. W kuracji stosuje się Metronidazol, który  jest  antybiotykiem stosowanym w leczeniu chorób bakteryjnych i pasożytniczych,
Warto zapamiętać że często infekcja spowodowana jest stosowaniem  mydeł nieprzeznaczonych do higieny intymnej,  a nawet nadmierna higiena – wszystko to zaburza florę bakteryjną w pochwie.

Do innych czynników zmieniających naturalną równowagę i bywających przyczyną infekcji jest stosowanie perfumowanych środków do mycia, dezodorantów intymnych, chemicznych środków do irygacji pochwy.

Jak leczyć rzęsistkowicę

Metronidazol zwalcza choroby weneryczne poprzez przeniknięcie do komórki bakterii lub pasożyta. Substancja aktywna wnika do DNA, uszkadza i  uniemożliwia wytwarzanie nowego DNA, zatrzymując rozprzestrzenianie się infekcji. Ponieważ bakterie/pasożyty nie mogą się już rozprzestrzeniać w organizmie, objawy infekcji ustępują, a system odpornościowy chorego jest wtedy w stanie zniszczyć i wydalić z układu wszelkie ciała obce. Metronidazol :

  • Przynosi szybką ulgę od objawów infekcji, zwalczając ból i pieczenie
  • Skuteczny lek na rzęsistkowicę i bakteryjne zakażenie pochwy lub penisa
  • Bierze się tabletkę 400mg, 3 razy dziennie przez 7 dni (21 tabletek)
  • Lub jednorazowo w dawce 5 tabletek 400 mg na raz (5 tabletek). Pojedyncza dawka Metronidazolu wystarcza aby całkowicie zażegnać infekcję i zapobiec trwałym powikłaniom zdrowotnym wywoływanym przez te choroby.

Jak zażywać metronidazol

Tabletki Metronidazol można zażywać jako tabletkę 400mg trzy razy dziennie przez 7 dni, albo w wygodniejszy sposób, przyjmując jednorazowo dawkę 2000mg (pięć tabletek 400mg na raz). Zalecenie dawkowania będzie zależało od ogólnej tolerancji pacjenta na składniki aktywne oraz schorzenia na które jest przepisany.

Tak jak przy innych antybiotykach, w trakcie przyjmowania Metronidazolu pamiętajmy żeby unikać spożywania alkoholu oraz przez przynajmniej 48 godzin po zaprzestania używania leku. Należy również odczekać przynajmniej dwa tygodnie przed wykonaniem kolejnego badania na choroby przenoszone drogą płciową, aby mieć pewność, że antybiotyk zwalczył chorobę, a wynik nie będzie sfałszowany poziomem Metronidazolu w organizmie.

Jak można zakupić metronidazol za pośrednictwem internetu

Metronidazol  jest dostępny wyłącznie na receptę. Serwis internetowy umożliwia bezpieczny zakup tabletek. Po odbyciu bezpłatnej  poufnej konsultacji online lekarz na podstawie historii przebytych chorób i stanu zdrowia pacjentki upewni się, czy kuracja może być bezpiecznie stosowana. Przy braku przeciwwskazań wystawi receptę.

 

Category: choroby