Jakie leki na mykoplazmę

June 20, 2013 | By More

Mycoplasma genitalium jest zakażeniem przenoszone drogą płciową, wywoływanym przez bakterie, bardzo  podobną do tej która wywołuje rzeżączkę czy chlamydię i towarzyszyć może innym chorobom wenerycznym. Wielu kobietom cierpiącym na bakteryjne zapalenie pochwy dokucza  także  mycoplasma genitalium. Zakażenie to uważane jest za jedną z głównych przyczyn zakażenia cewki moczowej u mężczyzn. Nieleczone może prowadzić do zapalenia szyjki macicy u kobiet, a nawet niepłodność u obu płci.

Mycoplasma genitalium jest łatwa do wyleczenia przy pomocy antybiotyków takich jak Azithromycin.

Mykoplazma przenoszona jest drogą płciową. Za ryzykowne uważa się niezabezpieczone kontakty waginalne, oralne i analne.

Infekcja jest bardzo niebezpieczna, ponieważ przebiega bezobjawowo, a co za tym idzie, chory nie wie o swojej pogłębiającej się dolegliwości. Nieleczona mykoplazma może prowadzić do wielu poważnych i długotrwałych komplikacji zdrowotnych. Dlatego tak ważne w przypadku odbycia stosunku bez zabezpieczenia są regularne badania w kierunku chorób wenerycznych. Pamiętajmy, że w trakcie leczenie mykoplazmy należy zaprzestać kontaktów seksualnych.

U mężczyzn może dojść do zapalenia najądrza oraz gruczołu krokowego, a kobiet dolegliwość ta może prowadzić do zapalenia szyjki macicy, ciąży pozamacicznej, zapalenia cewki moczowej i narządów miednicy. Zarówno  u kobiet jak i mężczyźni występuje ryzyko niepłodności i długotrwałego bólu narządów płciowych.

Co to jest Azytromycyna (lek na mykoplazmę dostępny w naszym serwisie bez recepty)

  • Antybiotyk makrolidowy którego zadaniem jest zwalczanie  bakteryjne choroby weneryczne
  • Leczy chlamydię w kuracji 5-dniowej
  • Zapalenie cewki moczowej, mycoplasma i ureaplasma leczone są jednorazową dawką
  • leczenie rzeżączki odbywa się za pomocą jednej dawki  1000mg połączonej z dawką Cefiksymu

Jak działa Azytromycyna (Azithromycin)

Azithromycin to lek  hamujący rozwój bakterii, przez co umożliwia  organizmowi ich całkowite zwalczenie. Lek przenika  również do komórek bakteryjnych i oddziałuje  na funkcję ich wewnętrznego peptydu oraz produkcję białka, chroniąc zdrowe komórki przez zniszczeniem.
Kto nie powinien przyjmować leku

Pomimo iż azytromycyna jest lekiem ogólnie bezpiecznym w zwalczaniu infekcji przenoszonych drogą płciową, w przypadku niektórych schorzeń, do których należą choroby wątroby, choroby nerek, miastenia, arytmie serca, czy zespół długiego QT, należy unikać jego stosowania. Preparatu nie powinny również przyjmować kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Ponieważ Azithromycin może wchodzić w reakcję z niektórymi lekami, podczas konsultacji medycznej, należy poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych preparatach ziołowych oraz lekach sprzedawanych na receptę i bez recepty.

Azythromycin a efekty uboczne

Mimo, iż objawy niepożądane podczas stosowania azytromycyny są bardzo rzadkie, nie można ich wykluczyć całkowicie. Ich nasilenie jest zwyczaj łagodne i krótkotrwałe. Do najczęściej występujących skutków ubocznych leku zalicza się łagodne nudności, wymioty, biegunkę, zaparcia, bóle brzucha, bóle i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, zwędzenie pochwy lub upławy, swędzenie skóry lub wysypki skórne. Jeżeli objawy te staną się uciążliwe lub w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej na lek, należy skonsultować się z lekarzem.

Jak można kupić Azythromycin bez recepty przez nas serwis

Azytromycyna jest dostępna wyłącznie na receptę. Serwis internetowy umożliwia bezpieczny zakup tabletek. Po odbyciu bezpłatnej  poufnej konsultacji online lekarz na podstawie historii przebytych chorób i stanu zdrowia pacjentki upewni się, czy kuracja może być bezpiecznie stosowana. Przy braku przeciwwskazań wystawi receptę. Recepta zostanie zrealizowana w ciągu 1-2 dni roboczych, zaś jeżeli lekarz z jakiś powodów nie wypisze recepty, pacjentka nie ponosi żadnych kosztów finansowych.

 

Category: choroby