Leki na rzeżączkę

June 20, 2013 | By More

Rzeżączka zwykle jest chorobą  nietrudną w leczeniu ale  nie wywołuje objawów. Już jednorazowa kuracja połączeniem antybiotyków Cefiksym i Azithromycin wystarcza do całkowitego zwalczenia choroby.

Jak objawia się rzeżączka Rzeżączkę zwykle nie trudno jest zdiagnozować ponieważ wywołuje charakterystyczne objawy:

    • u mężczyzn: ropny wyciek z cewki moczowej, pieczenie i ból przy oddawaniu moczu, Zapalenie przedniego odcinka cewki moczowej (najczęściej) – okres wylęgania choroby 2–5 dni. Rzadko: obrzęk najądrzy lub bolesne zapalenie żołędzi. W 10% przypadków przebieg bezobjawowy. Warto zapamiętać, że u  mężczyzn objawy rzeżączki pojawiają się zwykle w przeciągu od 5 do 30 dni po zarażeniu.
  • u kobiet: upławy, zaburzenie cyklu miesiączkowego, obfita menstruacja. Choroba najczęściej  przebiega bezobjawowo. Rzeżączkowe zapalenie szyjki macicy (najczęstsza postać rzeżączki u kobiet) – charakteryzuje się okresem wylęgania 7-14 dni. Mogą wystąpić: ropne upławy, pieczenie w pochwie, ból podbrzusza, bolesne oddawanie moczu (przy zajęciu cewki moczowej).

 

Azithromycin to:

    • Antybiotyk makrolidowy którego zadaniem jest zwalczanie  bakteryjne choroby weneryczne
  • Leczy chlamydię w kuracji 5-dniowej
  • Zapalenie cewki moczowej, mycoplasma i ureaplasma leczone są jednorazową dawką
  • leczenie rzeżączki odbywa się za pomocą jednej dawki  1000mg połączonej z dawką Cefiksymu

 

 

Jak działa Azytromycyna

Azithromycin to lek  hamujący rozwój bakterii, przez co umożliwia  organizmowi ich całkowite zwalczenie. Lek przenika  również do komórek bakteryjnych i oddziałuje  na funkcję ich wewnętrznego peptydu oraz produkcję białka, chroniąc zdrowe komórki przez zniszczeniem. Kto nie powinien przyjmować leku Pomimo iż azytromycyna jest lekiem ogólnie bezpiecznym w zwalczaniu infekcji przenoszonych drogą płciową, w przypadku niektórych schorzeń, do których należą choroby wątroby, choroby nerek, miastenia, arytmie serca, czy zespół długiego QT, należy unikać jego stosowania. Preparatu nie powinny również przyjmować kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Ponieważ Azithromycin może wchodzić w reakcję z niektórymi lekami, podczas konsultacji medycznej, należy poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych preparatach ziołowych oraz lekach sprzedawanych na receptę i bez recepty.

 

Jak działa Cefixime Cefixime (Suprax) to lek który działa na zasadzie osłabiania budowy  komórek bakterii, dzięki czemu jest bardzo skuteczny w szybkim leczeniu zakażenia i w łagodzeniu jego symptomów. Tabletki Cefiksym działają najlepiej w połączeniu z Azytromycyną w leczeniu rzeżączki – już jedna dawka takiego zestawu może skutecznie wyleczyć pacjenta, co oznacza niższe ryzyko wystąpienia skutków ubocznych niż przy jakiejkolwiek innej terapii.

 

Jak zakupić leki przez nasz serwis internetowy

Serwis internetowy umożliwia bezpieczny zakup zestawu na rzeżączkę po odbyciu bezpłatnej poufnej konsultacji online lekarz upewni się, czy antykoncepcja może być bezpiecznie stosowana. Przy braku przeciwwskazań wystawi receptę. Należy wypełnić konsultację w formie kwestionariusza przy składaniu zamówienia. Na podstawie tych danych medycznych jeden z naszych lekarzy stwierdzi, czy stosowanie tabletek przez daną pacjentkę będzie bezpieczne. Do zatwierdzonych zamówień wypisze receptę, która zostaje zrealizowana w jednej ze współpracujących z nami aptek.

Czym jest choroba zwana rzeżączką

Rzeżączka  to choroba wywołana przez  przez bakterię neisseria gonorrhoeae. Na rzeżączkę chorują zarówno kobiety jak i mężczyźni. Jest uznawana za chorobę przenoszoną drogą płciową i jest jedną z najczęściej występujących zachorowań tego typu na świecie a także  Polsce. Lekarze zwykle diagnozują ją  u osób w wieku 20-24 lat u mężczyzn oraz 16-19 u kobiet,  jednak uprzedzają, że można  zachorować w każdym wieku. Bakteria rzeżączki przenosi się podczas stosunku bez użycia prezerwatywy, należy też pamiętać, że stosunek analny i oralny to również ryzyko zachorowania na rzeżączkę.

 

Objawy rzeżączki

Lekarze ostrzegają, że wielu pacjentów zarażonych rzeżączką nie doświadcza żadnych symptomów, przez co często nie wiedzą o infekcji. Dlatego właśnie zalecane jest wykonywanie regularnych okresowych badań w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową, zwłaszcza dla osób aktywnych seksualnie, zmieniających partnerów.  Jeśli objawy rzeżączki pojawią się, będą to najczęściej

  • u mężczyzn: ropny wyciek z cewki moczowej, pieczenie i ból przy oddawaniu moczu, Zapalenie przedniego odcinka cewki moczowej (najczęściej) – okres wylęgania choroby 2–5 dni (możliwe 1–14 dni). Rzadko (10%): obrzęk najądrzy lub bolesne zapalenie żołędzi. W 10% przypadków przebieg bezobjawowy. Warto zapamiętać, że u  mężczyzn objawy rzeżączki pojawiają się zwykle w przeciągu od 5 do 30 dni po zarażeniu.
  • u kobiet: upławy, zaburzenie cyklu miesiączkowego, obfita menstruacja. Choroba najczęściej (>50%) przebiega bezobjawowo. Rzeżączkowe zapalenie szyjki macicy (najczęstsza postać rzeżączki u kobiet) – charakteryzuje się okresem wylęgania 7-14 dni. Mogą wystąpić: ropne upławy, pieczenie w pochwie, ból podbrzusza, bolesne oddawanie moczu (przy zajęciu cewki moczowej).

Leczenie rzeżączki

Należy koniecznie zapamiętać, ze nieleczona rzeżączka, nawet bezobjawowa bądź wywołująca delikatne symptomy, może prowadzić do trwałych, poważnych komplikacji zdrowotnych.

Zdiagnozowaną rzeżączkę  można  wyleczyć dzięki zastosowaniu połączenia odpowiednich antybiotyków, jednak pozostawienie choroby nieleczonej może doprowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych. U mężczyzn jest to zwykle zapalenie najądrzy, które prowadzi do ich uszkodzenia. U kobiet, bakteria zwiększa ryzyko wystąpienia ciąży pozamacicznej. U obu płci, nieleczona rzeżączka może przedostać się do stawów lub krwi, co jest stanem zagrażającym życiu. Nieleczona rzeżączka zwiększa również podatność na inne choroby przenoszone drogą płciową, w tym HIV.

Jak  zamówić leki na rzeżączkę przez internet

Zestaw leków na rzeżączkę dostępny wyłącznie na receptę. Serwis internetowy umożliwia bezpieczny zakup kuracji. Po odbyciu bezpłatnej  poufnej konsultacji online lekarz na podstawie historii przebytych chorób i stanu zdrowia pacjenta upewni się, czy kuracja może być bezpiecznie stosowana. Przy braku przeciwwskazań wystawi receptę. Recepta zostanie zrealizowana w ciągu 1-2 dni roboczych, zaś jeżeli lekarz z jakiś powodów nie wypisze recepty, pacjentka nie ponosi żadnych kosztów finansowych.

Category: leki na choroby weneryczne