Jakie leki na kłykciny kończyste

June 20, 2013 | By More

Kłykciny kończyste to choroba znana również pod nazwą brodawki płciowe lub brodawki weneryczne. Brodawki  wywoływane są przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) i są bardzo zaraźliwe. Wykwit kłykcin przejawia się wystąpieniem małych mięsistych narośli w obszarze genitaliów, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Narośle zwykle różnią się wielkością i kolorem, na co wpływ ma odcień skóry osoby u której się pojawią. Kłykciny  są  chorobą często spotykaną u osób pomiędzy 17 a 33 rokiem życia, chociaż może dotknąć w każdym wieku.

Leki stosowane w leczeniu kłykcin

Pacjent zainfekowany wirusem powinien  liczyć się aż z sześćdziesięciu procentowym  ryzykiem zarażenia swojego partnera seksualnego, nawet gdy współżyli tylko jeden raz bez zabezpieczenie w postaci prezerwatywy. Dlatego właśnie zalecane jest zastosowanie leku na kłykciny kończyste natychmiast po stwierdzeniu zarażenia chorobą – znacznie zmniejsza to ryzyko infekowania wirusa na innych. Na rynku dostępne są leki pomagające kontrolować występowanie wykwitów i usuwać narośle, jednak sam wirus HPV odpowiedzialny za występowanie brodawek płciowych jest nieuleczalny i na zawsze pozostanie w organizmie zarażonej osoby i może ponownie wywołać wykwity w dowolnym momencie, nawet po wielu latach. Na szczęście roztwory i kremy na kłykciny skutecznie zwalczają wszelkie wykwity, a wcześnie zauważone ponowne brodawki da się zlikwidować w zaledwie parę dni – wystarczy  mieć właściwe leki na kłykciny.

Co wywołuje infekcję

Kłykciny kończyste wywoływane są przez wirusa brodawczaka ludzkiego, znanego również jako HPV, który przenosi się podczas kontaktu seksualnego. Badania wskazują na fakt, że prawie 90% przypadków zakażenia kłykcinami kończystymi wywoływanych jest dwoma szczepami wirusa: typem HPV-6 lub HPV-11. Szczepy te uważane są za „niskiego ryzyka”, gdyż ich potencjał wywołania raka jest niewielki. Niestety inne typy wirusa HPV mogą prowadzić do raka szyjki macicy (tak jak np. HPV-16). Nie są to jednak te same szczepy, co wywołują kłykciny. Dlatego osoby aktywne seksualne i często zmieniające partnerów powinny bezwzględnie podczas każdego stosunku używać zabezpieczenia. Kłykciny kończyste przenoszone są także podczas stosunku płciowego oralnego i analnego z zarażoną osobą.

Leki stosowane do leczenie kłykcin kończystych bez recepty

Leki dostępne na rynku atakują  bezpośrednio wirusa HPV (human papilloma virus) wywołującego brodawki,  oddziałuje na układ immunologiczny organizmu „programując” go do skutecznego zwalczania kłykcin.

  • Powinien być nakładany bezpośrednio na brodawki 3 razy w tygodniu
  • Natychmiastowo złagodzi podrażnienia skóry, jak pieczenie czy swędzenie wywołane wirusem
  • Aplikacja zewnętrza minimalizuje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, takich jak podrażnienie
  • Zawiera składnik aktywny imikwimod

Condyline to roztwór produkowany z wyciągu korzenia podophyllum, który z powodzeniem stosowany jest  do leczenia kłykcin kończystych. Leczy infekcje bardzo szybko bo w zaledwie 4 tygodnie od momentu rozpoczęcia kuracji, jednocześnie minimalizując uciążliwe objawy choroby. Stosowanie żelu jest dyskretne, a aplikacja niezwykle łatwa.

 

Warticon  zaś jest alternatywą dla substancji dostępnej pod nazwą  Condyline,  w formie roztworu. Bezpiecznie usuwa kłykciny kończyste i leczy infekcje. Roztwór lekarze dermatolodzy zalecają aplikować dwa razy dziennie przez kilka dni. Trzeba przyznać że jest to bardzo bezpieczny lek i rzadko wywołuje jakiekolwiek skutki uboczne.

Category: choroby