Jak działa Condyline (Podophyllotoxinum)

June 20, 2013 | By More

Condyline w butelceCondyline jest zatwierdzonym lekiem na kłykciny kończyste i przynosi szybkie rezultaty.
Aktywny składnik leku przedostaje się do jądra komórki brodawki i zapobiega jej dalszemu podziałowi i rozmnażaniu, przez co kłykciny zostają osłabione i obumierają dzięki czemu mogą zostać wydalone przez organizm. Zalety leku Condyline to

  • szybkość gdyż jest jednym z najskuteczniejszych  leków na kłykciny kończyste, działający już po trzech dniach
  • Jego skuteczność udokumentowana jest wieloma badaniami klinicznymi oraz praktyką
  • Znany również pod nazwą Condylox, podobny do Warticonu
  • Dostępny w formie roztworu 0.5% 3.5ml

Czym są kłykciny kończyste

Kłykciny kończyste wywoływane są przez wirusa brodawczaka ludzkiego, znanego również jako HPV, który przenosi się podczas kontaktu seksualnego. Badania wskazują na fakt, że prawie 90% przypadków zakażenia kłykcinami kończystymi wywoływanych jest dwoma szczepami wirusa: typem HPV-6 lub HPV-11. Szczepy te uważane są za „niskiego ryzyka”, gdyż ich potencjał wywołania raka jest niewielki. Niestety inne typy wirusa HPV mogą prowadzić do raka szyjki macicy (tak jak np. HPV-16). Nie są to jednak te same szczepy, co wywołują kłykciny. Dlatego osoby aktywne seksualne i często zmieniające partnerów powinny bezwzględnie podczas każdego stosunku używać zabezpieczenia. Kłykciny kończyste przenoszone są także podczas stosunku płciowego oralnego i analnego z zarażoną osobą.

Jak stosować Condyline

Roztwór Condyline powinien zostać zaaplikowany na kłykciny, co ma zapobiegać  ich rośnięciu i namnażaniu się, powodując obumieranie komórek brodawkowych oraz ostatecznie ich całkowite zniknięcie. Jeśli używany poprawnie, u większości pacjentów Condyline całkowicie zwalcza kłykciny w cztery tygodnie. Toksyczne oddziaływanie leku dezaktywuje jądro komórki, odpowiedzialne za podział i reprodukcję. Nie mogąc się rozmnażać, komórki kłykcin obumierają i zostają zastąpione zdrowymi komórkami skóry.

Kto może stosować Condyline

Lek ten może być używany przez dorosłych i osoby starsze do leczenia kłykcin kończystych. Nie jest on natomiast bezpieczny do stosowania przez dzieci. Condyline nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, jak i osoby uczulone na główny składnik leku podofilotoksynę (podophyllotoxin). W razie wszelkich wątpliwości należy koniecznie skonsultować się z lekarzem.

Aplikacja Condyline

Ponieważ Condyline ma formę roztworu, aplikacja jest niezwykle prosta , a wchłanianie leku odbywa się natychmiast. Condyline leczy kłykciny gdy stosuje się go dwa razy dziennie, rano i wieczorem, przez 3 kolejne dni. Roztwór należy rozprowadzić na brodawce i lekko wsmarować. Na powierzchni kłykciny powinna utworzyć się cienka warstwa leku o foliowej teksturze. Procedurę należy powtórzyć w następnym tygodniu, również przez 3 dni z rzędu i taką kurację powtarzać co tydzień aż do zupełnego wyleczenia kłykcin. Należy zawsze pamiętać o myciu rąk przed i po aplikacji leku.

Condyline a efekty uboczne

Condyline jest bezpieczny w stosowaniu, ale tak jak każdy lek może wywoływać efekty uboczne, jest to niewielkie ryzyko a działania niepożądane są zwykle bardzo łagodne, mogą być to mdłości, wymioty oraz zapalenie lub uczucie pieczenia w miejscu aplikacji. Jeśli skutki uboczne nasilą się lub nie ustąpią po kilku dniach, należy skontaktować się z lekarzem. Objawy świadczące o wystąpieniu reakcji alergicznej na składnik aktywny leku to puchnięcie języka, ust lub twarzy, wysypka oraz trudności w oddychaniu i wymagają one bezzwłocznej interwencji medycznej.

Jak zamówić Condyline

Na stronach naszego serwisu  można bezpiecznie i dyskretnie zakupić Condyline drogą internetową. Przy składaniu zamówienia, każdy pacjent wypełnia krótki i poufny formularz konsultacji medycznej, który jest przesyłany prosto do naszych lekarzy. Na podstawie formularza konsultacji jeden z naszych lekarzy sprawdzi, czy środek może być bezpiecznie stosowany przez danego pacjenta i czy jest to odpowiedni lek na kłykciny w jego przypadku.

Kup Condyline bez recepty:

Podstawą do wypisania recepty są informacje medyczne, podane podczas konsultacji na żywo. Jeżeli lekarz nie będzie miał żadnych przeciwwskazań, tabletki zostaną dostarczone w przeciągu 24-48 godzin. Przyjmujemy płatności wszystkimi głównymi kartami płatniczymi.

 

Category: leki na choroby weneryczne