Choroby Narządów Płciowych

June 20, 2013 | By More

Co to są choroby narządów płciowych

Osoby dotknięte opryszczką narządów płciowych często czują się zawstydzone i zakłopotane podczas wizyty u lekarza o ile w ogóle do niej dojdzie, wstyd potrafi być tak silny, że osoby chore nie decydują się na lekarską interwencję. Pamiętamy, że infekcje narządów rozrodczych mogą przydarzyć się każdemu, ponieważ łatwo przenoszą się między partnerami seksualnymi, przez co właśnie takie dolegliwości jak opryszczka narządów płciowych, infekcje grzybiczne czy brodawki weneryczne są bardzo powszechne wśród aktywnych seksualnie kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

Ryzyko wystąpienia chorób wenerycznych

Niestety większość z nie wie, że  niektóre z zakaźnych infekcji nie zawsze objawiają się w widocznej postaci – ok 80% osób cierpiących na opryszczkę narządów płciowych nie wie, że są nosicielami wirusa opryszczki a co za tym idzie mogą dalej zarażać chorobą swoich partnerów. Nasz serwis oferuje  skuteczne leczenie infekcji narządów płciowych wszystkim cierpiącym na nie pacjentom, dzięki konsultacjom online. Odpowiednie leki można nabyć w naszym serwisie internetowym po wypełnieniu formularza, który jest formą wywiadu lekarskiego lub podczas konsultacji online. Wszelkie przekazane przez zamawiającego informację są traktowane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Jeśli nie zostaną stwierdzone żadne przeciwwskazania lekarz wypisze receptę, która zostanie zrealizowana w akredytowanej aptece a zamówione leki powinny trafić do pacjentki w ciągu 1-2 dni roboczych.
Infekcje grzybicze dotykają większości kobiet w którymś momencie ich życia ale mogą również mogą wystąpić u mężczyzn. Infekcja grzybicza przekazywana jest poprzez stosunek seksualny, zaś jej objawy to  przede wszystkim opuchlizna, zaczerwienienie pochwy, sromu lub penisa, a także białe upławy o drobnoziarnistej  konsystencji. Przy opryszczce wystąpią natomiast bolące, czerwonawe pęcherze, jest więc stosunkowo łatwo rozróżnić te choroby.  Powszechna infekcja grzybicza  męskich i żeńskich narządów rodnych to drożdżyca – nie jest stosunkowo groźna, powinna być jednak bezwzględnie leczona. Opryszczka narządów płciowych również powinna być leczona, głównie przez swój bolący i uciążliwy charakter.

Zakażenia grzybami

Warto wiedzieć że zakażenia drożdżakowe narządów płciowych najczęściej wywoływane są przez grzyby Candida albicans. Kandydozy zalicza się do chorób przenoszonych drogą płciową, choć zakażenie może być wywoływane także w inny sposób (np. poprzez zażywanie antybiotyków, kontakt z bielizną lub ręcznikami osoby chorej).

W przypadku wystąpienia stanów zapalnych powodowanych przez drożdżaki należy zgłosić się do lekarza dermatologa, lub odbyć konsultacje online z jednym z naszych lekarzy.

Leczenie chorób narządów płciowych

Skuteczne leczenie obejmuje zwykle stosowanie doustnych oraz miejscowych leków przeciwgrzybiczych. Pamiętajmy,że niezwykle ważne jest równoległe leczenie partnerów – aby uniknąć wzajemnego zarażania i nawrotów choroby. Oczywiście lekarze przestrzegają, że zastosowane  terapie przeciwgrzybicze nie wystarczą, jeśli nie będziemy przestrzegali zasad profilaktyki. Pamiętajmy o tym, że grzybica atakuje zawsze w stanach obniżonej odporności organizmu, gdy zakłóceniu ulega naturalna flora bakteryjna (np. po zażywaniu antybiotyków). Zakażeniom sprzyja zarówno brak odpowiedniej higieny, jak i  nadmierna dbałość o nią.

Category: Uncategorized