Jak działa Azytromycyna (Azithromycin)

June 20, 2013 | By More

azytromycyna w tabletkach

Azytromycyna to:

  • Antybiotyk makrolidowy którego zadaniem jest zwalczanie  bakteryjne choroby weneryczne
  • Leczy chlamydię w kuracji 5-dniowej
  • Zapalenie cewki moczowej, mycoplasma i ureaplasma leczone są jednorazową dawką
  • leczenie rzeżączki odbywa się za pomocą jednej dawki  1000mg połączonej z dawką Cefiksymu

Należy pamiętać, że ofiarami chlamydiozy  padają osoby w każdym wieku ale w ostatnich latach  największą  liczbę zachorowań zaobserwowano u ludzi w wieku 15-25 lat. Lekarze zgdonie twierdzą że to młode kobiety są bardziej narażone na chlamydiozę ze względu na fakt, że ich mechanizmy obronne, chroniące przed kolonizacją. Chlamydia jest jedną z najczęstszych chorób przenoszonych drogą płciową w Europie. Chlamydia jest bardzo niebezpieczna, gdyż może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych jeśli nie jest odpowiednio leczona, a w szczególności bezpośrednio zagraża narządom płciowym. Aby zwalczyć tą przenoszoną drogą płciową chorobę należy zastosować odpowiednie antybiotyki.

Jak działa Azytromycyna

Azithromycin to lek  hamujący rozwój bakterii, przez co umożliwia  organizmowi ich całkowite zwalczenie. Lek przenika  również do komórek bakteryjnych i oddziałuje  na funkcję ich wewnętrznego peptydu oraz produkcję białka, chroniąc zdrowe komórki przez zniszczeniem.

Kto nie powinien przyjmować leku

Pomimo iż azytromycyna jest lekiem ogólnie bezpiecznym w zwalczaniu infekcji przenoszonych drogą płciową, w przypadku niektórych schorzeń, do których należą choroby wątroby, choroby nerek, miastenia, arytmie serca, czy zespół długiego QT, należy unikać jego stosowania. Preparatu nie powinny również przyjmować kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Ponieważ Azithromycin może wchodzić w reakcję z niektórymi lekami, podczas konsultacji medycznej, należy poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych preparatach ziołowych oraz lekach sprzedawanych na receptę i bez recepty. Azoytromycyna a efekty uboczne Mimo, iż objawy niepożądane podczas stosowania azytromycyny są bardzo rzadkie, nie można ich wykluczyć całkowicie. Ich nasilenie jest zwyczaj łagodne i krótkotrwałe. Do najczęściej występujących skutków ubocznych leku zalicza się łagodne nudności, wymioty, biegunkę, zaparcia, bóle brzucha, bóle i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, zwędzenie pochwy lub upławy, swędzenie skóry lub wysypki skórne. Jeżeli objawy te staną się uciążliwe lub w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej na lek, należy skonsultować się z lekarzem.

Jak można kupić Azytromycynę przez nas serwis

Azytromycyna jest dostępna wyłącznie na receptę. Serwis internetowy umożliwia bezpieczny zakup tabletek. Po odbyciu bezpłatnej  poufnej konsultacji online lekarz na podstawie historii przebytych chorób i stanu zdrowia pacjentki upewni się, czy kuracja może być bezpiecznie stosowana. Przy braku przeciwwskazań wystawi receptę. Recepta zostanie zrealizowana w ciągu 1-2 dni roboczych, zaś jeżeli lekarz z jakiś powodów nie wypisze recepty, pacjentka nie ponosi żadnych kosztów finansowych.

Kup Azytromycynę bez recepty:

Podstawą do wypisania recepty są informacje medyczne, podane podczas konsultacji na żywo. Jeżeli lekarz nie będzie miał żadnych przeciwwskazań, tabletki zostaną dostarczone w przeciągu 24-48 godzin. Przyjmujemy płatności wszystkimi głównymi kartami płatniczymi.

 

Category: leki na choroby weneryczne